Rejestr instytucji kultury

 • Wydrukuj
 • Email
 • Rejestr instytucji kultury. Pełna nazwa rejestru: Rejestr instytucji kultury. Kto prowadzi: Wydział Rozwoju i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Jarosławiu Cel prowadzenia: Spełnienie obowiązków ustawowych: Opis zawartości rejestru:numer wpisu do rejestru; data wpisu do rejestru oraz daty kolejnych wpisów; pełna nazwa instytucji kultury wynikającą ze statutu; skrócona nazwa instytucji kultury, jeżeli jej używanie przewiduje statut; siedziba i adres instytucji kultury; oznaczenie organizatora instytucji kultury; oznaczenie podmiotu, z którym organizator wspólnie prowadzi instytucję kultury; akt o utworzeniu instytucji kultury; akt o nadaniu statutu instytucji kultury.Sposób udostępnienia danych zgromadzonych w rejestrze: Zgodnie z § 10 rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 26 stycznia 2012 r. w sprawie sposobu prowadzenia i udostępniania rejestru instytucji kultury. (Dz. U. z 2012 r. poz. 189) Podstawa prawna: Art. 14 ust.1 ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz.U.2020.194 t.j. ze zmianami) zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 26 stycznia 2012 r. w sprawie sposobu prowadzenia i udostępniania rejestru instytucji kultury (Dz. U. z 2012 r. poz. 189). Uwagi: Wersję elektroniczną aktualnego rejestru zamieszczono w załączniku.

Pełna nazwa rejestru:

Rejestr instytucji kultury.

Kto prowadzi:

Wydział Rozwoju i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Jarosławiu

Cel prowadzenia:

Spełnienie obowiązków ustawowych:

Opis zawartości rejestru:

 • numer wpisu do rejestru;
 • data wpisu do rejestru oraz daty kolejnych wpisów;
 • pełna nazwa instytucji kultury wynikającą ze statutu;
 • skrócona nazwa instytucji kultury, jeżeli jej używanie przewiduje statut;
 • siedziba i adres instytucji kultury;
 • oznaczenie organizatora instytucji kultury;
 • oznaczenie podmiotu, z którym organizator wspólnie prowadzi instytucję kultury;
 • akt o utworzeniu instytucji kultury;
 • akt o nadaniu statutu instytucji kultury.

Sposób udostępnienia danych zgromadzonych w rejestrze:

Zgodnie z § 10 rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 26 stycznia 2012 r. w sprawie sposobu prowadzenia i udostępniania rejestru instytucji kultury. (Dz. U. z 2012 r. poz. 189)

Podstawa prawna:

Art. 14 ust.1 ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz.U.2020.194 t.j. ze zmianami)
zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 26 stycznia 2012 r. w sprawie sposobu prowadzenia i udostępniania rejestru instytucji kultury (Dz. U. z 2012 r. poz. 189).

Uwagi:

Wersję elektroniczną aktualnego rejestru zamieszczono w załączniku.

Załączniki do pobrania

Rejestr instytucji kulturyplik w formacie .PDF (707 Pobrań)

Metryka dokumentu Rejestr zmian

Autor dokumentu: Administrator
Data wytworzenia dokumentu:
Opublikował: Barbara Wawro
Data publikacji:

Brak działań do pokazania